Episcopia Severinului si Strehaiei - Vineri, 13 Decembrie 2019

În seara zilei de vineri 13 decembrie corul Kinonia al Episcopiei Severinului și Strehaiei a susținut un concert de colinde la Catedrala din Strehaia.

Publicat în Știri religioase

Vineri 13 decembrie la Centru Cultural-Misionar Sfântul Ioan Gură de Aur din Drobeta Turnu Severin  a poposit Grupul vocal și orchestra Cetinița a Liceului de arte ”Ioan Ștefan Paulian” din Drobeta Turnu Severin care a susținut un frumos moment artistic ce a cuprins colinde vocal-instrumentale din aproape toate zonele țării. 

La Centrul Cultural Sfantul Ioan Gură de Aur din Drobeta Turnu Severin au fost primiți de către Întâistatatorul Eparhiei Severinului și Strehaiei care a apreciat munca acestor elevi conduși cu multă dăruire de către profesorul Marian Magheru, profesor la liceul de artă din Drobeta Turnu Severin. 

Din grupul vocal instrumental Cetinita face parte și doamna Angela Magheru și domnul Ion Magheru care au o experienta vasta pe scenă. 

La final fiecare colindător a primit din partea Preasfințitului Părinte Nicodim câte un mic dar.

Publicat în Știri religioase

Cele mai citite articole

radiolumina logo

construimcatedrala.ro

 
« Decembrie 2019 »
Lun Marţi Mie Joi Vin Sâm Dum
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


patriarhia link

 
basilica link

 
radiotrinitas link

 
trinitastv link

ziarullumina link

adreseweb link

 


mbl live


mbl video


mbl youtube