Vineri, 29 Septembrie 2017 21:57

Lansare proiect RORS-26 Inheritances at the Danube Cross-border (Moșteniri la granița Dunării)

Publicat de
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Primăria Comunei Broșteni (județul Mehedinți) anunţă lansarea proiectului “RORS-26 Inheritances at the Danube Cross-border” implementat prin Programul INTERREG-IPA de Cooperare Transfrontalieră România-Serbia, program finanțat de Uniunea Europeană prin Instrumentul de Asistenţă pentru Preaderare (IPA II) şi cofinanţat de statele partenere în program, derulat în parteneriat cu Primăria Kladovo (Districtul Borski, Serbia), Episcopia Severinului şi Strehaiei (județul Mehedinți, România) și Asociația „Fiii Lupșei”  (județul Mehedinți, România).

Proiectul se derulează pe o perioadă de 24 luni și are ca obiectiv principal creșterea atractivității pentru turismul cultural și de agrement în regiunea transfrontalieră Borski-Mehedinți.

Conferința de presă organizată în cadrul proiectului va avea loc în data de 5 octombrie 2017, începând cu ora 11:00, în sala Căminului Cultural, sat Lupșa de Jos, Comuna Broșteni, Mehedinţi.

 În cadrul evenimentului ne propunem promovarea obiectivelor, rezultatelor și a indicatorilor proiectului.

 

Data: 29.09.2017

Persoană de contact,

Florin Cațan - 0726201313

Citit 5331 ori


mbl live


mbl youtube