Miercuri, 03 Octombrie 2018 11:16

Invitație la eveniment sportiv

Publicat de
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Episcopia Severinului și Strehaiei, în parteneriat cu Primăria Broșteni și Asociația „Fiii Lupșei” vă invită să participați sâmbătă, 6 octombrie 2018, la un eveniment sportiv organizat în cadrul proiectului RORS-26 Moșteniri la granița Dunării (“RORS-26 Inheritances at the Danube Cross-border”).

        Evenimentul face parte dintr-o serie de opt evenimente cultural-sportive care se vor desfășura în România și în Serbia.

        Evenimentul sportiv va fi organizat ca o competiție fotbalistică între echipe românești și sârbești.

        Evenimentul va avea loc la Centru turistic pentru activități culturale și sportive din satul Lupsa de Jos, comuna Broșteni, județul Mehedinți, începând cu ora 10,00.

        Proiectul RORS-26 Inheritances at the Danube Cross-border este implementat prin Programul INTERREG-IPA de Cooperare Transfrontalieră România-Serbia, program finanțat de Uniunea Europeană prin Instrumentul de Asistenţă pentru Preaderare (IPA II) şi cofinanţat de statele partenere în program, derulat în parteneriat cu Primăria Kladovo (Districtul Borski, Serbia), Primăria Broșteni (județul Mehedinți, România) și Asociația „Fiii Lupșei”  (județul Mehedinți, România).

        Persoană de contact: Cercega Liliana-Elena

        Telefon: 0770599391

 

Citit 5667 ori


mbl live


mbl youtube