Duminică, 23 Septembrie 2018 17:22

Consfătuiri ale profesorilor de religie din Episcopia Severinului şi Strehaiei

Publicat de
Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Marţi, 25 septembrie, în Episcopia Severinului și Strehaiei va avea loc consfătuirea anuală a profesorilor şi a tuturor cadrelor didactice care predau disciplina Religie în unităţile de învăţământ mehedinţene.

Evenimentul se va desfășura începând cu orele 16.00, la centrul cultural Sfântul Ioan Gură de Aur din incinta Hotelului Severin din Drobeta Turnu Severin și va fi moderat de Prof. Dana Săftoiu, Inspector de specialitate din partea Inspectoratului Școlar Județean Mehedinţi și reprezentantul Centrului Eparhial, Consilierul Sectorului Cultural şi Învăţământ, Dl. Mihai Corcodel.

În cadrul şedinţei vor fi evidenţiate aspecte privind asigurarea aplicării corecte a noilor programe şcolare de gimnaziu pentru religie clasa a VI-a; diagnoza procesului educaţional, la religie, pentru anul şcolar 2017-2018 pe centre metodice; priorităţi ale educaţiei pentru anul şcolar 2018-2019; structura portofoliului profesorului de religie, precum şi alte subiecte.

Citit 4600 ori Ultima modificare Duminică, 23 Septembrie 2018 17:51


mbl live


mbl youtube