Episcopia Severinului și Strehaiei - Miercuri, 13 Aprilie 2022

„BUCURII DE PAȘTI PENTRU COPILAȘI!” este campania de strângere de fonduri pentru susținerea copiilor în situaţii de risc din școlile mehedințene, demarată de Asociația Anastasia și Episcopia Severinului și Strehaiei. Ne vor fi alături colectivul profesorilor de religie din Mehedinţi şi patru parohii ale comunităţilor de români din Germania: Parohia Augsburg păstorită de Pr. Ciprian Suciu, Parohia Ulm păstorită de Pr. Sebastian Suciu, Parohia Landsberg păstorită de Părintele Ioan Scripciuc şi Parohia Ravensburg păstorită de Pr. Alexandru Roşu.

Va propunem dumneavoastră, oameni cu suflet mare şi credinţă puternică, să vă alăturaţi şi să prefacem împreună, Tristețea în Bucurie, Lacrima în Lumină!

Puteți ajuta cu cât vă permite tolba sau vă puteți asocia cu încă cineva pentru a deveni „Îngeraș pentru un Copilaș!”

Cum puteți dona?

ASOCIAȚIA ANASTASIA

Cont: RO81RNCB0179112200990001

Dacă nu aveți posibilitatea să donați direct în cont, luați legătura cu noi. Vă stăm la dispoziție la numărul de telefon: 0769057197 - Pr. Cătălin Țăruș.

Daruiește-ți bucuria de a dărui copiilor mehedințeni, PÂNĂ PE 2 MAI 2022!

Publicat în Comunicate

La începutul Săptămânii Mari a Postului Paştilor, Episcopia Severinului şi Strehaiei invită credincioşii severineni la momente înălțătoare de rugăciune, în cadrul unui concert de pricesne susţinut de corul Kinonia al episcopiei.

Publicat în Comunicate

Cu binecuvântarea Preasfintitului Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei,  elevii Grupului Catehetic "Sfânta Cuvioasă Parascheva" din Strehaia împreună cu alți elevi și profesori ai Școlii Gimnaziale Strehaia, au participat marți 12 aprilie 2022 de la ora 13.00 la o conferință cu tema "RUGĂCIUNEA ÎN VIAȚA MEA".

Publicat în Știri religioase

Cele mai citite articole

radiolumina logo

construimcatedrala.ro

 
« Aprilie 2022 »
Lun Marţi Mie Joi Vin Sâm Dum
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


patriarhia link

 
basilica link

 
radiotrinitas link

 
trinitastv link

ziarullumina link

adreseweb link

 


mbl live


mbl video


mbl youtube