Episcopia Severinului si Strehaiei - Bine aţi venit!

Împlinind o frumoasă tradiţie a slujirilor duminicale în Postul Paştilor, şi în duminica a IV-a a Postului, a Fericirilor, închinată Sfântului Ioan Scărarul, Preasfinţitul Părinte Nicodim va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Episcopală din Drobeta Turnu Severin.

Publicat în Stiri religioase

În ziua de sâmbătă, 6 aprilie 2019, la prăznuirea Sfântului Mucenic Irineu, Episcop de Sirmium, Preasfințitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va aniversa împlinirea a cincizeci și şapte de ani de la naștere. O zi aleasă de sărbătoare pentru Întâistătătorul Episcopiei Severinului, dar și pentru clerul și poporul lui Dumnezeu din pământul binecuvântat al Mehedinţiului.

Publicat în Stiri religioase

Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, joi, 4 aprilie 2019, la sediul Protopopiatului Drobeta, au fost evaluate cele portofoliile parohiilor care au participat, anul acesta, la Concursul naţional catehetic „Hristos: sufletul satului meu”.

Publicat în Stiri religioase

Cele mai citite articole

radiolumina logo

construimcatedrala.ro

 
« Aprilie 2019 »
Lun Marţi Mie Joi Vin Sâm Dum
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


patriarhia link

 
basilica link

 
radiotrinitas link

 
trinitastv link

ziarullumina link

adreseweb link

 


mbl live


mbl video


mbl youtube