Episcopia Severinului și Strehaiei - Joi, 13 Decembrie 2018

„Cred că la noi forme de adicție Biserica poate propune noi forme de postire, iar participării noastră în social-media, un fel de baie de mulțime, îi poate urma după exemplul Mântuitorului retragerea în rugăciune”, a subliniat părintele Pr. Răzvan Ionescu în ceea ce priveşte necesitatea omului contemporan de a lua în calcul şi postirea de Social Media.

Parohul comunităţii ortodoxe române „Sfintele Parascheva şi Genoveva” din Paris a avut amabilitatea de a trata acest subiect într-un editorial scris pentru Basilica.ro, în care a vorbit şi despre riscurile pe care reţelele de socializare le aduc în viaţa oricărui creştin.

Publicat în Stiri religioase

Seara a colindelor a început apoteotic printr-un minirecital de excepţie susţinut de corul "Vox Dunaris" al Liceului de Artă "I. Şt. Paulian", sub bagheta dirijorală a domnului Profesor Bălă Viorel.

Publicat în Stiri religioase

« Decembrie 2018 »