Episcopia Severinului și Strehaiei - Duminică, 09 Ianuarie 2022

Duminica după Botezul Domnului a fost prilej de bucurie duhovnicească pentru obștea Mănăstirii Strehaia, primind în mijlocul ei pe Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei, care a săvârșit aici Sfânta Liturghie, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi.

Publicat în Știri religioase

Fiii duhovniceşti ai parohiei „Adormirea Maicii Domnului” din localitatea Bâcleș, Protopopiatul Strehaia, au primit în mijlocul lor pe Preasfințitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei, care a oficiat aici Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

Publicat în Știri religioase

În ziua de pomenire a Soborului Sfântului Ioan Botezătorul, Preasfințitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei a oficiat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la biserica Grecescu care și-a serbat ocrotitorul.