Episcopia Severinului si Strehaiei - Articole filtrate după dată: Luni, 19 Noiembrie 2018

În ziua praznicului Intrării Maicii Domnului în Biserică, Preasfinţitul Părinte Nicodim va săvârşit Sfânta Liturghie la biserica cu acest hram din parohia Crainici, protoieria Baia de Aramă.

Publicat în Știri religioase

Marţi, 20 noiembrie, la invitaţia Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, la sărbătoarea de anul acesta închinată Sfântului Grigorie Decapolitul va lua parte şi arhiereul nostru, Preasfinţitul Nicodim.

Luni, 19 Noiembrie 2018 18:14

Nou preot slujitor la Mănăstirea Cârjei

Astăzi, 19 noiembrie 2018, Preasfințitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Sfânta Mănăstire Cârjei, aflată în protopopiatul Vânju-Mare, județul Mehedinți.

mbl live

mbl youtube